روایت هاشمی از ظلم به رهبری؛ عده‌ای مردم را از ایشان دور می‌کنند/مهم‌ترین ماموریت هاشمی/
کد خبر : 37307۲۲ | تاریخ انتشار : شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۴ | ساعت انتشار : ۱۰:۲۳:۱۲ ق.ظ

روایت هاشمی از ظلم به رهبری؛ عده‌ای مردم را از ایشان دور می‌کنند/مهم‌ترین ماموریت هاشمی/

روایت هاشمی از ظلم به رهبری، آن هم از سوی کسانی که در دوران مبارزه با ایشان نبودند؛ از این قرار است. هاشمی، رهبری را انقلابی کاملی میداند که هم ممتاز است و هم مخلص. ولی عده ای هستند که ناجوانمردانه در پشت نام ایشان مخفی شده و مردم را از ایشان دور می کنند. همانها که بنام دفاع از ولایت می گویند: میزان، همیشه رأی ملّت نیست!
آفتاب :

یکسال قبل هم درست در چنین روزهایی آقای هاشمی از قهر ده ساله رهبری در دوران مبارزه رمز‌گشایی کرد. آنهم با آقایی که مبارزه با شاه را حرام کرده بود.جالب است که آن آقا همچنان آسمان و ریسمان را به هم می‌بافد تا حرفی درباره قهر ده ساله رهبری نزند!
به گزارش آفتاب، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با انتشار حاشیه‌‌‌های دیدار اعضای حزب ندای ایرانیان با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، نوشته است: «روحانیت دوبار فریب خوردند». یکبار اوایل انقلاب. یکبار هم همین اواخر. یکبار درباره بنی‌صدر، یکبار هم درباره احمدی‌نژاد. البته خسارت بار اولش هم کمتر بود و هم کوتاهتر. جالب است که در هر دوبار هم روحانیتی سردمدار فریب‌خوردگان شدند که هم رأی مردم را تزئینی می‌دانستند و هم ادعای حمایت از ولایت را داشتند!
در ادامه این نوشتار آمده است: هاشمی از تاثیر منبر می‌گوید. از منبرهای واقعی و حق‌گو. از همان منبرهایی که خودش می رفت. در دوران مبارزه. منبرهایی که پاسخگوی مردم بودند نه پرخاشگر به آنها. منبرهایی که حاصلش، اعتماد مردم بود. نه انزجارشان. هاشمی از تاریخ می‌گوید تا روحانیت گذشته‌ها را از یاد نبرد و خود را قیّم مردم ندانند!. چرا که امام یکبار برای همیشه فرمودند: «خمینی، مردم را رهبر خود می‌داند». مهم‌ترین ماموریت هاشمی در این روزها مقابله با همین جریان شده. تقابل با روحانیتی که از مردم، نمی‌گوید!.
پایگاه اطلاع‌رسانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌نویسد: هاشمی می‌گوید اصولگرایی و اصلاح‌طلبی هر دو باید باشند. چون جدا از هم نیستند. درست مثل زمان مبارزه که دو روی سکه انقلاب بودند. هاشمی خودش مصداق توصیه‌اش شده. چون هم موسس جامعه روحانیت بوده و هم حامی خط اعتدال و اصلاح‌گرای تابع اصول. هاشمی خط اصلی توفیق این دو جریان را اعتدال میداند. چه در جامعه روحانیت. چه در اصلاح‌طلبی، جامعه روحانیت با اعتدال اوج گرفت و بی‌اعتدال در حضیض افتاد. هاشمی البته اینبار هشداری ویژه به اصلاح طلبان می دهد. درباره هجمه های اخیر به ندای ایرانیان. هاشمی می گوید اختلاف افکنی هم گناهی نابخشودنی است. هم عقوبتی اجتناب ناپذیر دارد. این تذکر برای آن است که ، اصلاح طلبان از یاد نبرند. “درِسیاست” همیشه روی پاشنه پیروزی نمیچرخد.
در پایان این حاشیه‌نگاری آمده است: حرف آخر آقای هاشمی حرف انتخابات ۹۴ است. مثل سال ۶۳ که گفت: «مردم، سیاهی لشگر انقلاب نیستند». مثل سال ۷۶ که در نماز جمعه، تمام قد برای برگزاری انتخابات سالم ایستاد. مثل سال ۸۴ که شکایتش را بخدا برد. مثل سال ۸۸ که گفت هرگاه از نظر مردم دور شدیم، ضرر کردیم و مثل سال ۹۲ که گفت: «این انتخابات، انقلاب حق‌النّاس بود». هاشمی این حرفها را سالهاست می‌زند تا بگوید بهترین شیوه حفظ انقلاب، سپردن حق انتخاب به مردم است. همان‌طور که امام فرمود در جمهوری اسلامی، میزان رأی ملّت است و رهبری تاکید کرد: رأی مردم، حق النّاس است. حرف اوّل و آخر هاشمی از انتخابات ۵۸ تا ۹۴ همین است. تا فتنه دو قطبی ملّت – حکومت ایجاد نشود. تا احساس نشود که حکومت کسی را می‌خواهد و مردم، کسی دیگر را. تا میزان رأی ملّت باقی بماند نه رأی شورای نگهبان، نه رأی وزارت کشور و نه رأی هیچکس دیگری.
منبع: پایگاه خبری تحلیلی آفتاب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.