دولت درصد است بحران کم‌آبی یا بی‌آبی را باسیاست‌های متنوعی مهار کند
کد خبر : 37593۱۹ | تاریخ انتشار : اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۴ | ساعت انتشار : ۸:۴۱:۲۶ ق.ظ

دولت درصد است بحران کم‌آبی یا بی‌آبی را باسیاست‌های متنوعی مهار کند

۱۲
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به بحران آب در استان یزد گفت: دولت درصدد است برای کل کشور به‌ویژه استان‌های که در بحران بی‌آبی یا کم‌آبی قرار دارند سیاست‌های متنوعی را در عرصه آب اجرا کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در بدو ورود به شهرستان میبد با استقبال پرشور مردم و مسئولین این شهرستان قرار گرفت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین انصاری با حضور بر سر مرقد مرحوم آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه فقید میبد و گلزار شهدا نسبت به آن‌ها ادای احترام کرد.

وی در ادامه با شرکت در جلسه شورای اداری شهرستان میبد با اشاره به اختصاص ۹۵۰ میلیارد تومان اعتبار در سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان یزد گفت: این اعتبار درمجموع به طرح‌های مختلف بهداشتی و درمانی، فرهنگی و عمرانی اختصاص دارد که از محل اعتبارات دولتی طی سال ۹۵ و ۹۶ اجرا خواهد شد و جدا از ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار آب انتقالی و حوزه راه و راه‌آهن است.

وی طرح انتقال آب از خلیج‌فارس و دریای عمان با ۴ هزار میلیارد تومان را به‌عنوان بزرگ‌ترین طرح در تاریخ ایران به کویر مرکزی نام برد و افزود: این طرح بخشی از سیاست‌های دولت است و انتقال آب از رودخانه‌های مرزی و مهار آن‌ها به داخل کشور و ارتقاء کیفیت آب شرب، بهبود شیوه آبیاری در کشاورزی و مدیریت آب در صنعت از سیاست‌های دیگر دولت است که در دو سال گذشته با برداشت ۸ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی در حال انجام است.

در ادامه این سفر کلینیک تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان امام جعفر صادق در زیربنای هزار و ۳۴۰ مترمربع با ۲ میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و خیری افتتاح شد.

همچنین آزمایشگاه سرپایی این بیمارستان در سه‌طبقه با ۲ میلیارد تومان صد درصد خیری به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم کلنگ پلی کلینیک تخصصی دندانپزشکی و چشم‌پزشکی بیمارستان میبد در زیربنای ۴۰۰ مترمربع در سه‌طبقه با بیش از ۲ میلیارد هزینه از سوی یک خیر میبدی به زمین زده شد.

همچنین سینما دانش‌آموز طوبی افتتاح شد که برای راه‌اندازی آن‌هم ۴۵۰ میلیون تومان از محل خیری هزینه شده است.

 در پایان از این سفر با خانواده شهیدان ملک و محمدحسن فلاح دیدار و از خانه آیت‌الله حائری(ره) و خانه گلشن بازدید کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.