شعار مرگ بر امریکا یک حقیقت زنده و راهبردی است / مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود شعارهای مکمل ملت ایران است
کد خبر : 37816۰۸ | تاریخ انتشار : آبان ۸ام, ۱۳۹۵ | ساعت انتشار : ۸:۱۰:۰۱ ق.ظ

شعار مرگ بر امریکا یک حقیقت زنده و راهبردی است / مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود شعارهای مکمل ملت ایران است

۵۵۰۸۹۱۱۴

حضرت آیت‌الله اعرافی در محور اول بیانات خود به فلسفه شعار مرگ بر امریکا پرداختند و گفتند: همان‌طور که رهبر عظیم الشان انقلاب هم اخیراً فرمودند؛ شعار مرگ بر امریکا مقوله هوشیاری در برابر استکبار جهانی و نظام سلطه که نماد آن امریکاست و نباید مقوله عادی، متعارف و شعار باقی‌مانده از عهد انقلاب تلقی شود.

*رقبای ریاست جمهوری امریکا مسابقه‌شان تجاوز به ایران است

به گزارش میبد آدینه، امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، سیزده آبان روز ملی مبارزه با استکبار و تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ را گرامی داشتند.

حضرت آیت‌الله اعرافی در محور اول بیانات خود به فلسفه شعار مرگ بر امریکا پرداختند و گفتند: همان‌طور که رهبر عظیم الشان انقلاب هم اخیراً فرمودند؛ شعار مرگ بر امریکا مقوله هوشیاری در برابر استکبار جهانی و نظام سلطه که نماد آن امریکاست و نباید مقوله عادی، متعارف و شعار باقی‌مانده از عهد انقلاب تلقی شود.

*شعار مرگ بر امریکا یک حقیقت زنده و راهبردی است

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه حس مبارزه با نظام سلطه و شعار برابری با آن‌یک حقیقت امروزی، زنده و راهبردی است تصریح کردند: البته نسل جوان، دانش‌آموز و دانشجوی امروز این حق را دارد که سؤال کند.

ایشان خاطرنشان کردند: زمانی شعار مرگ بر امریکا به معنی مقاومت در برابر رژیمی داشت که ما را به بندگی کشیده بود و امروز باید صاحبان فکر و اندیشه و اهل درک سیاسی این سؤال را درست جواب بدهند.

*پایه‌های تمدن مادی غرب بر ظلم و غارت جهان استوارشده است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به پیشینه ننگین امریکا اظهار داشتند: باوجوداینکه راضی به شقه‌شقه شدن بشریت در عالم نبودیم اما این اتفاق افتاده است و شاهد نظام سلطه غربی هستیم که خیلی به بشریت ظلم کرده است.

 امام‌جمعه میبد بابیان اینکه این به این معنی نیست که مردم غرب ظالم و ستمگرند خاطرنشان کردند: ملت‌ها جایگاه خودشان رادارند اما این باندهای قدرت و دستگاه‌های جبار در نظام تمدن مادی غرب هستند که پایه‌های آن بر ظلم، ستم، استعمار و غارت جهان استوارشده است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور پیشرفت‌های علمی و ترقیات فناوری بشر را ذاتاً خوب دانستند اما تصریح کردند: این پیشرفت‌ها امروز به دست ناصالحانی افتاده است که یک‌پایه قدرت خودشان را بر پایه علم و فناوری و یک‌پایه دیگر را هم بر ظلم، ستم و غارت منابع ملت‌های آسیا و افریقا و تجاوزگری به منابع مادی و انسانی جنوب و شرق استوار کرده‌اند.

*پیشینه امریکا در جهان صدها جنگ و غارت منابع ملت‌هاست

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه در دو دهه اخیر، ده‌پانزده کشور دارا و متمکن بودند و بیش از یک‌صد کشور در خط استضعاف، استکبار و استعمار بودند افزودند: در نیم‌قرن اخیر پیشگام این خط استضعاف، استکبار و استعمار امریکا بوده است.

امام‌جمعه میبد تصریح کردند: پیشینه بین‌المللی امریکا، صدها جنگ، غارت منابع، بمباران اتمی و دستگاه‌های ظالمی است که باقدرت امریکا بر دنیا مسلط شده‌اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به سوابق امریکا در ایران هم به نسل امروز هشدار دادند: نسل امروز باید بداند پیشینه امریکا در ایران هم کودتای ۲۸ مرداد، سلطه پهلوی، غارت منابع و معادن، ترور، تحریم و جنگی تحمیلی بود که بدون امریکا امکان آغاز و ادامه آن نبود.

*رقبای ریاست جمهوری امریکا مسابقه‌شان تجاوز به ایران است

رئیس جامعه المصطفی العالمیه در محور دوم بیاناتش هم به وضع موجود و گفتمان هیئت حاکم امریکا و رقبای ریاست جمهوری این کشور اشاره کرد و گفتند: این رقبای ریاست جمهوری امریکا که همه‌شان رذل و دشمن ما هستند؛ مسابقه‌شان این است که چطور به ایران تجاوز کنند و ایران را تحت‌فشار و ظلم قرار دهند.

ایشان خاطرنشان کردند: اگر گاهی یک‌قدم به خاطر قدرت انقلاب اسلامی عقب می‌نشینند، اما این عقب‌نشینی هم فریبکارانه است.

*در پرونده یمن بحرین عراق و فلسطین جای پنجه خونین امریکا وجود دارد

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بلوکه شدن اموال ملت ایران در غرب و بدعهدی‌های آمریکایی‌ها باوجود معاهده بین‌المللی را نشانه این فریبکاری‌ها دانستند و افزودند: هرروز یک اتهام جدید را به یک ملت بزرگ و انقلاب عظیم متوجه می‌کنند؛ بنابراین وقتی گفته می‌شود امریکا یک دشمن است نه اینکه سابقه دشمنی دارد بلکه به این معنی است که یک دشمنی آشکار و نهان همچنان ادامه دارد و هنوز هم آماده نیستند عظمت انقلاب اسلامی ملت ایران و گفتمان انقلاب اسلامی را بپذیرند.

خطیب جمعه میبد تصریح کردند: امروز هم پرونده یمن، بحرین، عراق، سوریه، فلسطین و همه پرونده‌های دردناک جهان اسلام و مستضعفان عالم را اگر کسی ورق بزند و بررسی کند جای‌جای آن پنجه خونین امریکا و قدرت‌های ظالم غربی وجود دارد.

ایشان بابیان اینکه ملت و مسئولین ما نباید گول لبخند فریبکارانه را بخورند افزودند: باید هوشیار بود و نباید حل مشکلات فرهنگ، سیاست و اقتصادمان را به آنجا حواله دهیم بلکه باید بر پای خود بایستیم.

امام‌جمعه میبد اظهار داشتند: امروز شعار مرگ بر امریکا در جهان اسلام، در یمن، بحرین، عراق، فلسطین و سرزمین شیران خدا ایران اسلامی شعار زنده و راهبردی و بسیار مهم است و باید عمق داشته باشد.

*عمق شعار مرگ بر امریکا رشد علم و تزریق روح اعتماد به نسل جوان است

حضرت آیت‌الله اعرافی عمق شعار مرگ بر امریکا را تکیه‌بر رشد علمی، فناوری و توسعه صنعت و تزریق روح اعتماد به نسل جوان امروز برشمردند و افزودند: این شعار شعور باطنی دارد و باید با برنامه‌ریزی مسئولین و تلاش ملت تجلی پیدا کند و بیدارباشیم تا جلوی فساد و ظلم و دست‌اندازی به بیت‌المال مسلمین که هرروز درجایی نشانه پیدا می‌کند بایستیم.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: ملت ما امروز هم برای اسلام و انقلاب و عزت و عظمت خود بازهم شعارش مرگ بر امریکاست.

*مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود شعارهای مکمل ملت ایران است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزودند: ملت ما می‌داند پایگاه بسیار ظالمانه ۷۰ ساله امریکا در منطقه برای تخریب جهان اسلام اسرائیل است و مکمل شعار مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل است.

ایشان تصریح کردند: حلقه سوم این قیام و مقاومت نوچه‌هایی است که آشکار و نهان نوچه و وابسته به امریکا هستند و در دنیای اسلام خیانت می‌کند و آن آل سعود است بنابراین شعار سوم ما مرگ بر آل سعود است.

*دانش آموزان و دانشجویان باقیمانده نسل مجاهد دفاع مقدس هستند

امام‌جمعه میبد در ادامه، دانش آموزان و دانشجویان سرافراز را باقیمانده نسل مجاهد در انقلاب و دفاع مقدس و نسل شهید فهمیده‌ها و ذوالفقاری‌ها خواندند و بابیان اینکه دانش آموزان و دانشجویان نگین‌های پرافتخار ایران اسلامی هستند افزودند: امتداد راه شهدا این است که دانش‌آموز و دانشجوی امروز خط علم و دانش، اخلاق و فضیلت و بیداری و هوشیاری را ادامه دهند.

آیت‌الله اعرافی گفتند: تکریم و باور این نسل و تربیت درست و باز کردن راه ترقی به روی آن‌ها وظیفه اولیا، معلمان، مربیان و استادان است.

*سیزده آبان باید باشکوه برگزار شود

امام‌جمعه میبد با تأکید بر گرامی داشت سیزده آبان هم افزودند: تسخیر لانه جاسوسی امریکا و دستیابی به بخشی از اسناد جنایت آمریکایی‌ها در دنیا و ایران نشان می‌دهد که سیزده آبان باید باشکوه برگزار شود.

مناسبت‌ها:

گرامی داشت سالروز تبعید حضرت امام رحمه‌الله علیه به ترکیه، ولادت امام محمدباقر علیه‌السلام، گرامی داشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب، دفاع مقدس، مقاومت و مدافع حرم و شهید آیت‌الله قاضی اولین شهید محراب و آیت‌الله کنی و آیت‌الله قمی از دیگر بیانات امام‌جمعه میبد بود.

امام‌جمعه میبد همچنین به دو نوجوان میبدی که نامه‌ای را به مقام معظم رهبری نوشته بودند همراه با پاسخ مقام معظم رهبری و هدیه در بین دونماز به آن‌ها تقدیم کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.