آغاز اجرای پروژه فاضلاب شهری درمیبد
کد خبر : 37835۲۲ | تاریخ انتشار : آبان ۲۲ام, ۱۳۹۵ | ساعت انتشار : ۷:۴۵:۳۱ ق.ظ

آغاز اجرای پروژه فاضلاب شهری درمیبد

۱-۹
پروژه فاضلاب شهری شهرستان میبد با حضور مدیرعامل شرکت آبفای استان، نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، فرماندارمیبد و جمعی از مدیران ادارات این شهرستان با ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار از بخش خصوصی رسماً آغاز شد.

شهرستان میبد که به دلیل کمبود منابع آبی، امکان سرمایه‌گذاری در بخش صنایع عملاً با مشکل اساسی مواجه شده است حالا با اجرای این پروژه و استحصال ۱۲۰ لیتر آب از محل تصفیه پساب رونق تازه‌ای را شاهد خواهد بود.

۵۹۰ کیلومتر ظرف ۶۰ ماه در شهرستان میبد شبکه‌گذاری خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بابیان اینکه یکی از شاخص‌های اساسی توسعه‌یافتگی هر شهر و استان داشتن سیستم فاضلاب شهری است گفت: با جمع‌آوری فاضلاب شهری درواقع از آلودگی منابع آبی هم جلوگیری می‌شود.

علی اسلامی گفت: به علت کمبود منابع آبی در استان، سرمایه‌گذاری در بسیاری از صنایع ممکن نیست و باید منابع آبی خود را حفظ کنیم.

وی با اشاره به اینکه با اجرای پروژه فاضلاب شهری میبد حدود ۱۲۰ لیتر در ثانیه آب از پساب حاصل می‌شود افزود: با این میزان آب استحصال‌شده از پساب فاضلاب شهری و ایجاد صنایع جدید بیش از ۲۰ هزار شغل در شهرستان میبد ایجاد خواهد شد.

اسلامی بابیان اینکه اجرای طرح فاضلاب با منابع دولتی عملیاتی نیست و از سال ۸۴ تاکنون در شهرستان میبد تنها ۵۷ کیلومتر شبکه‌گذاری شده است تصریح کرد: امروز با ورود بخش خصوصی قرار است ۵۹۰ کیلومتر ظرف ۵ سال آینده، در ۳ فاز با ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار از بخش خصوصی شبکه‌گذاری شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان افزود: سرمایه‌گذار علاقه‌مند‌است ظرف ۲ سال بتواند بخشی از پسابی که در شهر جمع‌آوری می‌کند از آن در صنایع و سایر حوزه‌ها بهره‌برداری کند.

وی گفت: با اجرای این طرح رونق قابل‌توجهی در شهر ایجاد خواهد شد اما با توجه به اینکه پروژه فاضلاب در دل شهر انجام می‌شود؛ حفاری‌ها مشکلاتی را برای مردم به همراه خواهد داشت که لازم است برای رسیدن به منافع بلندمدت مردم حوصله کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.